Peruánský naháč malý / Peruvian hairless dog

 
 

O nás

Dobrý den,
vítám Vás na našich stránkách.

Na úvod malé vysvětlení našeho názvu :-)
ANKAMANTA znamená Kečuánsky Z MÍSTA JMÉNEM OREL
zapsáno 2009

Proč jsme si vybrali Peruánského naháče? To je snadné, syn a manžel jsou alergici, takže moc možností jsme neměli. O tomhle plemeni jsme nevěděli naprosto nic, jen jsem si ho našla na internetu. Trochu jsem se bála, že to bude hodně divné zvíře a proto jsme si jeli " ty Peruány " osahat :o).
Bez legrace, byla to láska na první pohled a hlavně dotek. Peruáni jsou totiž krásně teplí a příjemní na omak. A navíc ani jeden chlup, to ocení každý kdo uklízí vlastní byt :-).

Naši fenku Beebu Mou Luramion tedy naši Bíbu jsme si přivezli v září 2007 z chovatelské stanice Luramion od paní Pikalové.
Narodila se 16.6.2007 což bylo už po plánovaném termínu porodu a proto jsme už byli nedočkaví. Psaly jsme si s paní Pikalovou skoro každý den a obě jsme se shodly, že nás Ambruška pěkně napíná, než nám ta štěňátka ukáže.
Já jsem byla o to nejistější, že jsem byla asi třetí v pořadí na fenku a taky se mohlo stát, že se narodí tři pejci a bude.
Šestnáctého večer jsem volala znovu a do telefonu se ozývalo volání: "Paní Černá, mám ji pro vás, už je venku, je nádherná, černá jak jste si přála. Teda vy máte čuch, prostě zrovna rodíme".
A jak paní Pikalová řekla tak to bylo, zkrátka Beeba byla naše od první chvíle.
Naše psí dračice se ven prodrala první a jaké bylo překvapení, když za ní se ven vyklubalo dalších devět štěňátek. Myslím, že nakonec vyšlo na všechny zájemce :-)).

Je to naše láska. Syn jeden čas tvrdil, že je Beeba nejchytřejší pes na světě, no to nemohu potvrdit ani vyvrátit, ale co vím jistě, je to náš nejlepší přítel.
Je kamarádská, hravá, mazlivá a neskutečně trpělivá co se dětských her týká.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------